Zkušení lidé používají lak na vlasy na oblečení nebo boty. Vypadají pak lépe

S lakem na vlasy můžeme udělat velkou parádu, anebo ho použít k vylepšení oděvu místo vlasů a na úklid. S čím vším nám lak umí pomoci? Níže najdete, jak využít lak na vlasy i jinak.

Skvrny na oblečení

Lak na vlasy funguje jako první pomoc na skvrny. Pokud se někde jemně umažeme od prachu nebo od křídy, nebo si omylem ušpiníme černé tričko od makeupu, což vodou nejde smýt, zkusíme lak na vlasy. Poprášíme jím jemně postižené místo a čistým hadříkem smyjeme. Dá se jím odstranit i propiska na středně tmavém nebo černém prádle.

Boty

Naleštěné boty oprášíte lakem na vlasy, vydrží vám tak déle. Plátěnky a semišové boty vám lehce naimpregnuje.

Zafixování kresby

Na malby uhlem se místo speciálního fixačního spreje běžně používá lak na vlasy. Zafixuje se jím obraz, který by se jinak smazal. Vydrží několik let, záleží na tom, kde ho uchováváte, pak se může přestříkat znovu.

Uchování starých psaní

Máte-li doma ještě staré dopisy z výletů, recepty po mamince nebo babičce a propiska nebo pero se už začíná pomalu, ale jistě rozpíjet, nastříkejte na list papíru tenkou vrstvu spreje. Má to pak stejné účinky, jako když chcete zafixovat obrázek.

Chlupy na oblečení

Jestliže vlastníte domácí mazlíčky, ale pospícháte třeba do práce a nemáte po ruce váleček, zkuste lak na vlasy, který nanesete na čistý hadřík a oblečení jím očistíte. Stejně tak to funguje i pro domácnost na sedačky, koberce apod.

Foto: Shutterstock

Na obočí

Lak na vlasy se může použít i při úpravě obočí. Poprašte lakem úzký kartáček na pročesávání, nebo i kartáček na zuby, a obočí tím upravte. Tak bude lépe držet na svém místě, jako kdybyste použili gel. Pokud o obočí barvíte, vydrží vám i déle tužka a stíny.

Na manikúru

Poprašte lakem na vlasy nalakované nehty, aby vám rychleji zaschly. Pozor, na nehty miřte z větší vzdálenosti a plným proudem. Kdybyste mířili z kratší vzdálenosti, byly by na nehtech vidět kapičky z laku, takže by se manikúra zkazila.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.