Zkušení lidé na západě dávají do lednice toaletní papír. Až zjistíte proč, dáte ho tam taky

Možná lednici pravidelně čistíte a staráte se o ni, abyste předešli nepříjemnému zápachu, a uchovaly potraviny v čistotě. I tak vás ale čas od času může překvapit nepříjemný zápach. Pokud používáte silně aromatické potraviny, stává se, že z lednice ucítíte něco, co nechcete.

Pomůže toaletní papír

Toaletní papír je v domácnosti víc než praktický. Lidé ho mají doma vždycky, a dá se skvěle využít v případě nouze jako náhrada za kapesník nebo papírovou utěrku. A v lednici také vykoná dobrou službu. Stačí nevábně vonící jídlo zabalit do toaletního papíru. Dokáže skvěle pohlcovat vlhkost, jídlo zůstane déle čerstvé a neucítíte ho. Pro eliminaci pachů obecně pak stačí jen položit ruličku toaletního papíru do lednice.

Funguje i na námrazu

Námrazu může způsobit například starší lednička, nebo jen nedoléhající těsnění. Toaletní papír v tomto případě také pomůže, protože dokáže nasávat vlhkost.

Prevence zápachu

Je více způsobů, které můžete vyzkoušet. Samozřejmostí je prevence a jednou za čas lednici důkladně vyklidit a vydrhnout, nejlépe s pomocí octa. Používejte uzavíratelné dózy vhodné do lednice, tím eliminujete značnou část zápachu a zároveň udržíte potraviny čerstvější.

Foto: Shutterstock

Co ještě pomáhá?

Jsou různé domácí způsoby, jak zápach z ledničky omezit. Můžete do ní dát hrst čerstvě mleté kávy na talířku, nebo do misky nasypte jedlou sodu. Na odstranění zápachu se dá použít i nakrájený citrón nebo rozkrojené jablko, dále sáček s rýží, nebo sklenička s octem. Ale dají se běžně pořídit i klasické pohlcovače pachu z drogerie, které také fungují.

Důležité je správné skladování

Základ je stabilní teplota. Co nejméně ji otvírat, a potraviny, které dáváte do lednice, nechat předtím dostatečně vychladnout. Správné skladování potravin je také součástí prevence. Hotová, uvařená jídla patří nahoru, maso, ovoce a zelenina zase dolů. Vyšší patra využívejte k uskladnění potravin, které jsou určené k okamžité spotřebě.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.