Zkrachovala velká česká cestovka. Lidé přišli o zájezdy

Po vlně krachů cestovních kanceláří z minulých let se mohlo zdát, že tato sezóna, kdy se lidé naplno vrátili k cestování, bude pro tento byznys velmi úspěšná a žádných negativních zpráv se nedočkáme. Nakonec se tak ale nestalo a k závěru sezóny krachuje oblíbená cestovní kancelář Sunflower Tours.

Stovky klientů

Ta rozhodně není bezvýznamná. Úpadek této cestovky se dotkne více než 300 klientů, přičemž většina z nich dosud neodcestovala. Přibližně 90 klientů zůstalo v zahraničí, zejména pak v Egyptě, na který se tato společnost dlouhodobě specializovala.

Podle vyjádření samotné kanceláře mohou za krach problémy z minulých dvou let, které byly značně omezené. Ani letošní silná sezóna už firmu nedokázala zachránit.

Sunflower Tours upozornila, aby jí lidé hlavně už neposílali žádné doplatky či platby za neuskutečněné zájezdy. Cestovka už totiž nic neuskuteční a na peníze by pak lidé museli akorát čekat.

Foto: Shutterstock

Peníze od pojišťovny

V této fázi totiž nastupuje pojišťovna, u které musí být každá cestovní kancelář pojištěná. Ta zajišťuje návrat klientů, kteří zůstali v zahraničí a postupně také výplatu těch, kteří ani neodcestovali.

Přesto jde o nepříjemnou situaci. Lidé měli v nejbližší době odcestovat a teď se dozvěděli, že žádný zájezd nemají. Zároveň nějakou dobu potrvá, než jim budou vráceny peníze, které mohou být třeba v případě rodin poměrně velké.

Je tak otázkou, zda si tito klienti dokáží zajistit náhradní dovolenou. Cestovní kanceláře totiž hlásí, že zájezdů na poslední chvíli je letos minimum, protože se veškeré kapacity vybukovaly dopředu.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.