Zkrachovala oblíbená česká cestovka. Klienty nechala na holičkách, zůstali v Egyptě

Ani letošní sezóna dovolených se neobejde bez krachu poměrně významné cestovní kanceláře. Tou je tentokrát společnost Sunflower Tours, která nepůsobila pouze v České republice, ale také na Slovensku a Polsku. Po dobu své činnosti se specializovala především na zájezdy do Egypta.

Neposílejte peníze

Sunflower Tours na svých webových stránkách náhle informovala o tom, že již není schopna plnit své závazky a připravuje se úpadek společnosti. Naděje na záchranu tak už v podstatě není. Důvodem jsou především ztráty, které firma zaznamenala v době minulých dvou let, kdy se mohlo cestovat jen velmi omezeně. Ani prodeje v tomto roce přitom situaci již nezachránily.

Cestovka také vyzvala své klienty, aby jí už neposílali žádné platby či doplatky. Už by za ně totiž nic nedostali. Veškeré nezrealizované zájezdy se totiž ruší. Lidé nemají cestovat na letiště, protože nebudou odbaveni.

Kdo si tak od této cestovní kanceláře pořídil zájezd na nejbližší dobu, může mít docela problém. Tento zájezd se neuskuteční. Klienti by sice měli obdržet peníze zpět, ovšem to již bude zajišťovat pojišťovna a výplata nějakou dobu potrvá. Kromě toho je na trhu aktuálně nedostatek zájezdů na poslední chvíli, případně jsou velmi drahé.

Foto: Shutterstock

Klienti v problémech

Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří navíc řada klientů Sunflower Tours zůstala v zahraničí. Tito lidé by se měli obrátit na pojišťovnu, která musí zajistit jejich návrat domů, jak uvedl pro server idnes.cz.

To se však nemusí obejít bez komplikací. Když k podobným případům docházelo v minulosti, hotely, ve kterých byli klienti zkrachovalých cestovek ubytováni, je často vyhazovali, protože bylo jasné, že už nedostanou zaplaceno. Zda tomu tak bude i v tomto případě, zatím není jasné.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.