Vybledlé černé oblečení nevyhazujte. Fígl na obnovení barvy je hitem internetu

Některé potraviny nepříjemně barví. Vadí nám to, když si ušpiníme oblečení nebo když máme zažloutlé flíčky na chrupu. Někdy je ale barvení potravinami více než žádané. To v případě, že chcete vrátit sytost černému oblečení. Poradíme vám, jak na to.

Obliba černého oblečení

Černé oblečení je v kurzu po mnoho desítek let. Dá se perfektně kombinovat, působí uhlazeným dojmem a je nadčasové. Lichotí dámské postavě a dobře jej oživíte barevnými doplňky. U černého oblečení nás trápí především vyšší ulpívání nejrůznějších vláken a častější vyblednutí barvy. Pomoct si můžete speciálními přípravky na ošetření černého prádla nebo použít barvící schopnost potravin.

Káva jako kvalitní barvivo

Aby vaše černé oblečení získalo zpět sytost barvy, stačí k tomu 2 šálky silné černé kávy. Vše se dá do pračky a přidá se vybledlé černé oblečení. Mezi černé kusy oblečení samozřejmě nesmíte vložit žádné další oděvy jiných barev.

Uvařte dva hrnky silné kávy, čím silnější výluh, tím lépe. Na pračce spustíte program máchání a necháte program dojet do konce. Prádlo vysušíte a dál používáte jako obvykle. Počítejte s tím, že následné praní znamená zabarvení ostatního prádla. Vždy perte společně jen černé kusy oblečení, nepřidávejte šedou, tmavě modrou ani jiné barvy.

Foto: Shutterstock

Barvení barvou z drogerie

Silně vyblednuté kousky, kde káva nebude stačit, oživíte barvou v prášku z drogerie. Barvení můžete provádět v hrnci nebo v pračce. U barvení barvou ze sáčku je ale náročnější následné čištění použitého vybavení.

Pračku nechejte na jeden cyklus bez prádla a na nejvyšší teplotu. Do bubnu vlijte savo. Hrnce a nádobí vyčistíte tekutým pískem. Použitou dřevěnou vařechu ale s největší pravděpodobností nevyčistíte nikdy, nechejte si ji pro další barvení.

Barvení starých kousků oblečení může být výbornou zábavou a kratochvílí pro děti. Vyzkoušejte techniku batikování.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.