V hotelech používají uklízečky vysavač způsobem, který by vás nenapadl. Neuvěřitelné ulehčení práce

Vysávání podlahy není nic složitého a celkem snadno ji zvládají i děti. Ale dělá to někdo z nás rád? Proto se vyplatí využít několik šikovných triků, jak si vysávání co nejvíce ulehčit. A kde ještě vám vysavač může pomoci? Budete překvapeni.

Voňavé vysávání

Vysát a provonět byt při jedné práci? To je snadné, pokud použijete kuličky do vysavače. Jakmile se při vysávání zahřejí, uvolňují intenzivní vůni. Pokud si nekoupíte speciální vůni do vysavače, můžete vysát aviváž v podobě perliček. Příjemná vůně se bude bytem linout po několik vysávacích dní.

Jak si ulehčit vysávání

  • Používat určené nástavce a měnit hubice.
  • Při vysávání neustále měnit směr.
  • Vysávat v pravidelném intervalu.
  • Odstraňovat vlasy a nitě z rotačního kartáče.
  • Pro opravdu úzká místa můžete využít papírovou ruličku od toaletního papíru připevněnou na vysavač a vytvarovanou tak, jak je zapotřebí.

Snadné vysávání

Vysavače prošly mnoha inovacemi možná se vyplatí, abyste sáhli po novém modelu. Výborným pomocníkem jsou vysavače s vodními filtry nebo vysavače na suché i mokré vysávání. K dokonalé čistotě podlah pomáhají vibrující kartáče.

K desinfekci povrchů se hodí parní vysavač. Ty odmašťují i čistí zároveň. Kromě podlah vám pomohou s vyčištěním oken a zrcadel.

Největší ulehčení práce ale přináší vysávací roboti. Nové modely zvládnou jak vysávání, tak vytírání.

Vysavač pomůže s odstraněním stop po nábytku

Na koberci zůstávají stopy po křeslech, po konferenčním stolku i po lehkých skříňkách. Jakmile s nábytkem pohnete, na koberci zůstávají nepěkné otlaky. Určitě to neznamená, že byste museli koupit nový koberec nebo nesměli stěhovat nábytek. Stačí místa potřít kostkami ledu a nechat led rozpustit. Vyčkejte pár hodin, můžete i do úplného vyschnutí a pak dlouze místo vysávejte.

Foto: Shutterstock

Čištění pračky a PC

Pračka, počítač nebo myčka jsou velmi rychle zanášeny prachem a nejrůznějšími žmolky. Spotřebič vypněte ze zásuvky, odklopte kryt a vnitřek vysajte nástavcem se štětinkami. Tímto postupem je úklid snadný a prodloužíte životnost spotřebiče.

Vysavač jako detektor

Už se vám to určitě někdy stalo. Na koberec spadnul prstýnek, jemný náramek nebo dětská náušnice. Dlouhé minuty hledání nepřináší ovoce. Vyměňte ve vysavači sáček za nový a koberec důkladně vysajte. Ztracený předmět bude zcela určitě v sáčku od vysavače.

Pokud spěcháte, nemusíte měnit sáček. Stačí přes trubici přetáhnout obyčejnou punčochu a projet koberec. Velmi brzy se hledaný předmět zachytí.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.