V Česku zkrachoval oblíbený fastfood. To se nečekalo, končí všechny jeho pobočky

Doba rozkvětu českého trhu, kdy sem jako na běžícím pásu vstupovaly nové a nové značky, podle všeho skončila. Je třeba se připravit naopak na období, kdy některé oblíbené společnosti budou muset ukončit svou činnost, protože už jim nebude ekonomicky vycházet.

Zajímavá alternativa

Řada prvních vlaštovek už tu je. Skončily například některé obchody s módou, do které teď lidé tolik neinvestují. Problémy má i řada eshopů, jež v minulých letech rychle rostly, ale teď mají sklady plné neprodejných zásob. A končí také zástupci z potravinářství.

Jedním z nich je i oblíbený fastfood Nordsee. Ten už se stal i v České republice de facto stálicí, jakkoliv jeho rozšířené zde se nemohlo srovnávat například s Německem, kde je skutečně na každém rohu.

I Češi si však tento řetězec rychlého občerstvení oblíbili. Mnozí jsou totiž již unaveni ze stále stejné a podobné nabídky zdejší silné trojice v tomto segmentu, kterou je McDonalds, Burger King a KFC. Restaurace Nordsee v tomto směru nabízely něco zcela jiného, a to jídla založená na mořských plodech a rybách.

Foto: Shutterstock

Šance na záchranu

Tomu však odpovídala také cena. Například krevety jsou samozřejmě dražší než osmažená kuřecí prsa nebo plátek hovězího. K tomu je zde i mnohem větší tlak na čerstvost surovin, která musí být dodržována.

Jak se ukázalo, tento mix přestal Nordsee v České republice vycházet. Firma bohužel nekončí nijak vesele, ale tak, že není schopna dostát svým závazkům vůči věřitelům. Těm dluží přibližně 40 milionů korun a musí proto ukončit svou činnost. Všechny její restaurace tak budou uzavřeny.

Nemusí to být ale definitivní konec Nordsee v Česku. Až se situace uklidní, není vyloučeno, že se franšízy pro tuzemský trh chopí nějaká jiná společnost, která u nás značku zase obnoví. Přinejmenším pár let si ale zřejmě počkáme.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.