V Česku náhle zkrachoval oblíbený fastfood. Skončil skutečně nehezky, okamžitě zavřel všechny pobočky

Ekonomická situace v České republice začíná být skutečně vážná. Firmy se dostávají do problémů, protože jim zdražují vstupy, a to zejména ceny surovin, energií, ale také platů. Mnozí si přitom neuvědomují, jak je podnikání náročné a že to skutečně není jen cesta, jak vydělat spoustu peněz.

Silná konkurence

Některé společnosti současný tlak neustojí a podle ekonomů jich nebude zrovna málo. V důsledku toho přijde omezení nabídky, jež v posledních letech byla stále pestřejší díky příchodu nových značek, ale také vyšší nezaměstnanost. To se zdá být nevyhnutelné.

Jednou ze značek, která český trh přinejmenším na čas opouští, je řetězec rychlého občerstvení Nordsee. Ten funguje formou franšízy, kterou pro Českou republiku vlastnila společnost Master Mariner. Jak se ale ukázalo, její hospodaření nebylo ani zdaleka vyrovnané. Firma teď skončila v nehezkém konkurzu, kdy dluží více než 40 milionů korun.

Mimo jiné to znamená, že všechny pobočky tohoto oblíbeného fastfoodu zůstávají zavřené. Je přitom velkou otázkou, zda je u nás někdo obnoví. Na západě od našich hranic se Nordsee těší značné oblibě a dokáže konkurovat i velkým fastfoodům, mezi které patří zejména KFC, Burger King nebo McDonalds.

Foto: Shutterstock

Nakonec to nevyšlo

Na českém trhu je však tato trojice tak silně etablovaná, že ji jen tak někdo neohrozí. V poslední době to však různé značky zkoušely, ale většinou se nepřehouply přes více než pár poboček. Nordsee se už zdálo být slušně rozjeté, ale vlekoucí se problémy, mezi něž patřila i nutnost mít restaurace zavřené v minulých letech, však firmu nakonec položily.

Nordsee si své zákazníky získalo tím, že se soustředilo na odlišný segment než ostatní fastfoody, konkrétně potom na rybí speciality. Něco takového teď bude v Česku chybět.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.