Už zlikvidovanou orchidej probudíte k životu jednoduchým trikem. Za 24 hodin bude zase nádherná

Ne vždycky se nám povede orchidej udržet. Pokud kořeny a listy začnou mít žlutou až hnědou barvu a květy uvadat, znamená to, že se orchideji nedaří a hyne. Napravit to může prášek z kurkumy, který má významné léčivé účinky, z kterého vaší orchideji připravíte léčebnou lázeň.

Postup použití

  1. Nejdříve rozpustíte lžičku kurkumy v cca 500 ml horké vody a nechte vychladnout.
  2. Má-li orchidej zahnědlé listy, musíte je ostříhat. Opatrně ji vyjměte z květináče, vezměte si ostré nůžky, aby řezy byly co nejčistší a rostlinu opatrně ostříhejte. Odstraňte z ní všechny hnědé kořeny.
  3. Vložte rostlinu do již připraveného roztoku a nechte ji několik minut nasát. Poté potřete kurkumovým práškem všechny uříznuté kořeny. Tak se rána dříve uzdraví.
  4. Sežeňte si rašeliník a vložte ho na dno květináče, do kterého následně dáte orchidej. Zasypte ji vhodným substrátem, tedy kůrou, aby držela v květináči, ale zase jí tam nesmí být moc.
  5. Nechte ji na parapetu, kde je dostatek denního světla, vyhraďte pro ni to nejsvětlejší místo.
  6. Pokud orchidej nebyla přelitá, než jste ji vyjmuli z květináče, nezapomeňte ji zalít.
  7. Oprašujte listy orchideje kurkumovou vodou jednou za dva dny, během tří týdnů by rostlina měla zregenerovat.
Foto: Shutterstock

Benefity kurkumy

Kurkuma pochází z jižní a jihovýchodní Asie, kde volně rostla v tamějších lesích. Známe ji především jako žluté koření z indických jídel. Má prokázané protizánětlivé a detoxikační účinky, pomáhá proti křečím, čistí krev, prodlužuje pružnost pleti. Je to účinný a univerzální všelék, přitom stačí ji stačí pouze přidávat do jídla.

Čtvrt lžičky v jídle ani skoro neucítíte, ve větším má sladko-nahořklou chuť, podobně jako šafrán. Hodí se především do zeleninových jídel, barva zeleniny tak bude zářivější, aniž byste v jídle zeleninu ucítili. To samé se vlastně stane s kořeny od orchideje, které budou mít do jednoho dne lepší barvu.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.