Stát rozdá Čechům svetry, aby zvládli zimu. Důchodci dostanou speciálně výhřevné

Situace je z hlediska cen a dostupnosti elektřiny a plynu doslova utržená ze řetězu. Zcela vážně hrozí, že se na podzim a v zimě bude muset omezovat topení a v krajním případě ho bude nutné zcela vypnout.

Konečně schváleno

Český stát už ale naštěstí připravil takové opatření, aby to občané zvládli v maximálním komfortu. Aby zamezili jejich nutkání pustit si topení na více než 18 stupňů, rozhodli se představitelé pro zcela mimořádný krok, o kterém rokovali dlouhé měsíce. Teď se na něm konečně shodli.

Každý český občan tak obdrží od státu jeden svetr, aby mohl vyztužit svůj šatník a v případě potřeby se přiobléci. Zaznívaly i návrhy, zda občanům nedat rovnou svetry dva, co kdyby totiž byla zima opravdu tuhá. Ovšem rozpočet je prý napjatý, a tak prošel pouze jeden pro každého.

Nakonec se ale podařilo alespoň prosadit to, aby důchodci, kteří mohou být přeci jen více zimomřiví a mají hlouběji do kapsy, dostali svetr se speciální vložkou. Takový kousek bude skutečně velmi výhřevný. Lidé by o své svetry měli žádat prostřednictvím formuláře na webu ministerstva sociálních věcí.

Foto: Shutterstock

Jakou budou mít svetry barvu

Ministři teď vypíší výběrové řízení ve zrychleném režimu, takže na přílišné zvažování toho, která nabídka je nejlepší, nebude mnoho času. Podle jejich vyjádření budeme rádi, když se to stihne do konce roku. Očekává se také velká debata o tom, jakou mají mít svetry barvu. Zatím nepanuje shoda na tom, zda budou červené nebo modré.

Zástupci státu každopádně občany ujistili, že pro ně dělají maximum a nikoho nenechají padnout.

Tento text je pouhou satirou reagující na současné události a neměl by být brán vážně.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.