Spousta lidí má v pračce plíseň. Musí okamžitě pryč. Takto ji odstraníte za 2 minuty

Pračku je nutné pravidelně čistit. Běžně v ní z důvodu vlhkosti vznikají plísně, kterým nevadí ani vysoké teploty. Poznáte je mimo jiné i podle nepříjemného zápachu, a také podle toho, že i přes přidávání kvalitní aviváže prádlo nevoní tak, jak by mělo.

Nejdůležitější je prevence

Kde se plíseň vyskytuje nejčastěji? Můžete ji najít v gumovém těsnění, v dávkovači prostředků, v trubkách i ve filtru. Filtr je potřeba čistit dvakrát ročně. Základem je pravidelné čištění od nečistot. Zajistěte, aby se v pračce nevyskytovaly zbytky kapesníků a zapomenuté oblečení, a hlavně ji nechávejte pokaždé po doprání otevřenou. Pokud ji zavřete, nahráváte vzniku plísní. Těsnění byste měli kontrolovat pokaždé.

Věnujte péči přihrádce na prací prášek a pravidelně ho nechte vyschnout.  K čistotě přispívá i dodržování správného dávkování pracích prostředků, aby se nikde neusazovaly zbytky.

Plíseň se dá odstranit bělidlem

Pokud už plíseň v pračce máte, můžete k její likvidaci použít bělidlo. S jeho pomocí vyčistěte všechny vnitřky, buben, těsnění, okolí dvířek. Věnujte pozornost i zásobníku na prací prostředky, a nezapomeňte na filtr.  

Foto: Shutterstock

Jedlá soda a ocet

Dalším způsobem je čištění pomocí jedlé sody a octa. Jednoduše nasypte do bubnu pračky dva hrnky jedlé sody, a do zásobníku na prací prášek nalijte ocet. Zapněte pračku ne nejdelší možná cyklus s vysokou teplotou a nechte ho proběhnout až do konce. Pak už stačí pračku jen dočistit. Ocet s jedlou sodou navíc pomůže i v případě, že máte v pračce vodní kámen.

Občas umyjte i zásobník

Občas umyjte i zásobník na prací prášek a aviváž. I když ho necháváte vyschnout, usazují se v něm zbytky prášku a aviváže. Někdy jdou i špatně dolů, v takovém případě použijte starší kartáček a vydrhněte je. Nezapomeňte ani na prostor pod zásobníkem. Díky pravidelnému čištění vám pračka vydrží déle.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.