Skvělý způsob, jak se zbavit mechu na střeše. Je to velmi snadné a bude s ním konec

Mech na střeše není jen esteticky nepříjemný. Největší potíže dělá střešní krytině, kde pomalu ale jistě způsobuje její degradaci. Mech rozhodně na střeše nechcete. Jak na jeho likvidaci?

Neřešitelný problém?

Je jasné, že jakmile mech ze střešní krytiny odstraníte, po čase se opět objeví. Rozhodně je tak lepší jednou za několik let mech naprosto odstranit. Mech totiž zachycuje i další nečistoty, které se mají šanci usazovat a nahlodávat střešní krytinu. Kromě jejího poškození je mech nacucaný vodou také pořádnou zátěží, kterou by starší střešní krytina nemusela vydržet. Je na čase s mechem zatočit.

Mechanické odstranění

Nejrychlejší postup je klasické mechanické odstranění mechového porostu. Vezmete si na pomoc špachtli a jdete do práce. Z vaší garáže nebo jiné nízko položené stavby se vám takto podaří odstranit mechový porost během několika desítek minut. Nechce se vám šplhat po střeše? Zkuste chemický postup, se kterým vám pomůže specializovaná firma.

Chemické odstranění mechu

Postřiků na mechy je hned několik. Rozhodně ale nikdy nevstupujte na prostor střechy nad svým domem, nebo u jiné budovy, bez jištění. Vůbec nejlepší řešení je povolat specializovanou firmu, která se o odstranění mechu sama postará. Když už vstupujete na střechu sami, vždy používejte postroje pro pokrývače, včetně pevného a bezpečného úvazu k záchytnému bodu. Vyberte si také bezvětrné a slunečné počasí.

Foto: Shutterstock

Vodný roztok modré skalice

Na střeše se mechu nebude líbit ani trochu, pokud si povoláte na pomoc modrou skalici. Seženete ji v hobby marketech, v zahradnictví, nebo v obyčejné drogerii. Samozřejmě si vhodné množství můžete objednat také na internetu. Smíchejte modrou skalici s vodou podle návodu. Vznikne světle modrozelený roztok, který se bude aplikovat na střechu pomocí stříkací pistole. Mechy a lišejníky zmizí během chvíle. Pro ošetření si vyberte den, kdy nehlásí žádné srážky.

Domácí postřik zafunguje také

Na menší porost vám bude stačit také roztok, který si vyrobíte z domácích ingrediencí. Budete potřebovat půl litru octa, osm litrů vody. Poslouží také chlorované bělidlo a práškové kyslíkové bělidlo, které smícháte s prostředkem na mytí nádobí.

Hašené vápno

Ještě jeden trik musíte vyzkoušet. Mechu se zbavíte, když si nachystáte roztok hašeného vápna v podobné hustotě, jaký používáte k běžnému bělení stěn. Roztok přeceďte, abyste s ním neucpali trysky, a dejte se do práce. Následně jej vložte do postřikovače a ošetřete celou střechu.

Zatočte s mechem na vaší střeše.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.