Skvělý trik na dokonalé vyčištění matrace. Udělejte jednu věc a stará matrace bude jako nová

Pravidelné převlékání ložního povlečení a prostěradel nezajistí čistotu vašeho lůžka. Nesmíte zapomenout na pravidelné desinfikování matrace. Většina matrací má pratelný potah, ale ani tím čištění nekončí. Poradíme vám, jak vyčistit matraci.

Jak často převlékat postel

Spaní ve voňavém a čistém povlečení je příjemným zážitkem. Řada z nás by si jej chtěla dopřát co nejčastěji. Přesto se různí doporučení, jak často je nutné postel převléknout. Kdo si pravidelně dopřává večerní sprchu nebo koupel, může si dovolit převléci postel jednou za 2 týdny. Kdo sprchu některé dny vynechá nebo se jí oddává ráno po probuzení, měl by převlékat ložní povlečení jednou týdně. U dětí platí pravidlo převlékání jednou týdně.

Pečujte o matraci

Udržet matraci v čistotě se nepodaří jen výměnou prostěradla. Samozřejmě pomáhá praní potahu matrace, ale jen částečně. Většina potu a odumřelých kožních buněk se dostává až do matrace a roztoči se rychle rozmnoží. Je třeba zbavit se špíny a matraci očistit.

Ani pravidelné čištění matrace nezajistí její neomezenou životnost. Novou matraci byste si měli dopřát jednou za pět až sedm let.

Foto: Shutterstock

Vyčistěte matraci jedlou sodou

Jedlá soda je nepostradatelným pomocníkem v péči o čistotu domácnosti. Pomůže vám i v péči o matraci. Krystalky jedlé sody do sebe nasáknou vlhkost a prach, částečně umí zbavit matraci i zápachu.

Na čištění matrace je zapotřebí větší množství jedlé sody a kvalitní vysavač. Nejprve matraci důkladně vysajte. Matraci posypejte jedlou sodou, a to rovnoměrně po celém povrchu. Nechejte sodu působit co nejvíce hodin, nejlépe od rána až do večera. Tím dojde k likvidaci mnoha bakterií. Jedlou sodu odstraňte vysavačem, postupujte pomalu s úzkou hubicí. Důkladně vysajte všechen prášek a čištění je hotovo. Podobně můžete sodou vyčistit i koberce.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.