Skokově zdražila nejoblíbenější potravina Čechů. Tohle se nám hodně prodraží, zoufají si lidé

Výrobci potravin už avizovali, že zdražování ani zdaleka není u konce, ale máme se připravit na podzimní vlnu. A ta už začíná. Jako první napálily ceny výrobci potraviny, bez které se drtivá většina Čechů nedokáže vůbec obejít. Konzumuje ji prakticky každodenně ve velkém množství. Nejde samozřejmě o nic jiného než o pivo.

Zdražuje úplně vše

Česká republika byla odjakživa zemí levného piva. Vždyť zde dlouhou dobu platilo pravidlo, které například cizinci nedokázali pochopit. Pivo bylo v restauracích levnější než voda. V obchodech potom stálo opravdu málo.

To už ale nějakou dobu neplatí. Dnes dáte za pivo v restauraci klidně 60 korun a rychle se blížíme k úrovni jiných evropských zemí. Tam Češi obvykle žehrali nad tím, jak moc je pivo drahé, ale už i oni za něj musí platit v přepočtu dvě a půl eura.

Bude přitom ještě mnohem hůře. Společnost Plzeňský prazdroj, která vlastní mnoho oblíbených značek piv a je lídrem trhu, oznámila další velké zdražování. Všechna piva, ať už jsou čepovaná nebo lahvová, zdraží v průměru o 1,70 koruny. V restauracích a u dražších značek to bude pochopitelně více, u láhví a levnějších značek méně.

Foto: Shutterstock

Zvýšení ceny se nešlo vyhnout

Nenechte se ale zmást poměrně nízkou částkou. To je cena, o kterou se zdraží velkoobchodně. A jak už tomu tak obvykle bývá, obchody a restaurace si k tomu přirazí ještě něco navíc, aby z toho také něco měly. Cena piva tak může vzrůst o několik korun.

Pokud si říkáte, že si tedy budete kupovat jinou značku, bohužel i vás zklameme. Trh evidentně čekal jen na první výkop a navýšení cen oznámily už i další pivovary, jako například Budvar, Staropramen nebo Primátor. Očekává se přitom, že se k nim přidají i ostatní. Také jim totiž velmi rychle rostou náklady, a to jak na výrobu, tak i dopravu.

Pro Čechy to představuje velkou ránu, protože průměrný konzument vypije desítky piv měsíčně. Rostoucí ceny už se ale začínají propisovat do chování milovníků piva. Ti totiž už v takové míře nevysedávají v restauracích, ale uchylují se k domácímu popíjení.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.