Rusové si užívají dovolenou všude v Evropě. Chovají se stále hrozně, Češi chtějí zakročit

Nějakou dobu se mohlo zdát, že Rusové budou muset strpět něco, čemu se říká kolektivní vina. Za to, že agresivně vstoupili na území cizího státu, který se snaží získat pod svou kontrolu, byly uvaleny nejrůznější sankce a zavedena opatření, která ztěžují život i obyčejným obyvatelům této země.

Omezení jen někde

Prakticky všechny západní firmy Rusko opustily, což znamená, že už tam nemůžete zajít třeba do McDonalds nebo si oficiálně koupit iPhone. Pak ale přišlo léto a ukázalo se, že z hlediska cestování se pro Rusy zase tak moc nezměnilo. K vidění jsou totiž všude po Evropě, zejména pak v oblíbených destinacích, jako je třeba Chorvatsko, Itálie, Francie nebo Španělsko.

Na sociálních sítích se čas od času objeví záběry prominentních Rusů, jak si Evropě nerušeně užívají luxusu jako za starých časů. Sankce se totiž ve skutečnosti vztahují pouze na obchodní vazby a také na představitele režimu.

Obyčejní Rusové mohou stále cestovat, jak se jim zlíbí, tedy pokud mají platná víza. Evropané pak z různých koutů hlásí, že se tito lidé na dovolených chovají skutečně příšerně. Například bagatelizují současnou situaci, odmítají jakoukoliv vinu a vystupují tak, jakoby jim všechno a všichni patřili.

Foto: Shutterstock

Volný pohyb je problém

Evropská unie je aktuálně bohužel poměrně dobře prostupná. Některé země jsou k udělování víz benevolentnější než jiné. Jakmile ale člověk získá vízum do jedné země EU, může se už v jejím prostoru pohybovat volně.

Některé státy, jako například Finsko, tak zjišťují, že mají v zemi spoustu Rusů, kterým sami víza nevydali, ale kteří přicestovali z jiné země EU. Největším omezením jsou tak pro ně omezené letecké linky, které dnes z Ruska do Evropské unie nemíří. Je třeba přicestovat do některého z okolních států a odtud cestovat dále.

Češi jsou aktuálně pro návrhy, aby Rusové měli do Evropské unie faktický zákaz, který bude vytvořen tak, že jim jednoduše nebudou vydávána víza. Zatím na tom ale ve všech zemích nepanuje shoda.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.