Rámy oken budou zářit novotou. Paní Irena smíchá 2 ingredience a okamžitě smyje i roky zažranou špínu

Přistěhovali jste se do nového domu, nebo máte problém se zažranou špínou například na chatě?  Případně jste se zaměřovali na okna jako taková, a rámy jste neřešili? Nevadí, zanedbanou péči jim můžete snadno vynahradit.

Jak často mýt okna?

Čas od času je potřeba okna umýt. Frekvence záleží na tom, jak moc jsou zašpiněná. Do mytí oken se většinou nikomu nechce a když už, zaměřuje se především na skla. Okna by se měla mýt minimálně dvakrát ročně. A to na jaře, a na podzim nebo v zimě v době vánočního úklidu. A když už je myjete, měli byste umýt i parapety a rámy. Čím déle to budete odkládat, tím složitější bude dostat špínu dolů. Navíc čistit rámy byste měli ještě o něco častěji, aby se na nich neusazoval prach. Je vhodné je minimálně vyluxovat v době, kdy vysáváte byt. Zabere to sotva pár minut.

Dejte pozor na plíseň

Občas se stane, že se v rozích oken objeví plíseň. Odstraňte ji ještě předtím, než se pustíte do samotného čištění rámů a oken. Pokud za ni může nevhodné seřízení oken, dá se vše napravit. Horší je to v případě, že je to způsobenou špatnou stavební úpravou. Použijte vhodný prostředek proti plísni a pokračujte v čištění.

Na rámy oken použijte starý kartáček

Prach se usazuje jak na vnější, tak i na vnitřní straně oken. Předtím, než se pustíte do čištění, pokuste se rámy vysát vysavačem s tenkým nástavcem. Tam, kam se nedostane s vysavačem, to zkuste se starým kartáčkem. Vejde se i do tenkých spár.

Foto: Shutterstock

Stačí dvě ingredience

Stejně, jako existují domácí vychytávky na čištění skel, je jedna, která zabere na rámy. Na zašlé rámy nasypte jedlou sodu, a polijte ji peroxidem vodíku. Vznikne hustá kaše, kterou necháte 3 minuty působit, a nakonec ji setřete hadříkem. Tento postup zopakujete na všech znečištěných místech, a rámy budou jako nové. Pak už zbývá jen vyleštit okna.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.