Praskliny na patách okamžitě zmizí. Odhalen dokonalý fígl

Chcete mít paty jemné, jako dětská pokožka? To jistě není nemožné, stačí vám pouze pravidelná péče a několik fíglu, které vám pomohou zjemnit pokožku na patách. Každá část těla potřebuje pravidelnou péči, to stejné platí i o chodidlech. Ty mají oproti jiným částem těla tendenci praskat a následně i bolet, dokonce krvácet. Předejděte těmto nepříjemnostem pomocí několika rad. 

Prevencí začněte

Nejlepší řešení je vždy prevence. Snažte se co nejvíce předcházet popraskaným patám. Stačí, když budete dbát na svůj pitný režim, který váš organismus dostatečně zásobuje vodou, čímž nejen organismus, ale i kůži dokážete hydratovat. Také si pravidelně, a to každý den, dopřejte čerstvou zeleninu a ovoce. Nezapomínejte, že i vyvážená strava a kvalitní jídelníček úzce souvisí s naší pokožkou. 

Jak pomoci již popraskaným patám

Bylinková koupel – to je základ. Kůže bude zjemněna, vy budete příjemně prohřátí a kůže bude měkká. Například heřmánek je všestrannou bylinkou, která má regenerační účinky a díky kyselině salicylové pomáhá v odlupování odumřelých a zrohovatělých buněk. Navíc má dezinfekční schopnosti, tudíž pokud máte paty popraskané do krve, heřmánek ranky ošetří. Po koupeli nohám dopřejte zjemnění ve formě indulony nebo měsíčkové masti. 

Jitrocel nejen na kašel

Jitrocel nejčastěji využíváme ve formě čaje nebo sirupu, a to nejčastěji na nachlazení či bolení v krku. Ovšem díky jeho protizánětlivým účinkům přispívá k hojení ran. Ne nadarmo se jitrocel doporučuje na odřeniny či řezné rány. Takže pokud vám praskne pata, tato bylinka vám pomůže k rychlému hojení. Stačí přikládat list jitrocele na postižené místo. Například na noc, kdy umístíte list na patu a oblečete si ponožky. 

Velmi podobně působí i šalvěj, která je plná tříslovin pomáhající od zánětu, ale také dokáží stahovat rány.

Foto: Shutterstock

Jedlá soda také pomůže

Jedlá soda je víceúčelový pomocník, který využijete nejen pro domácnost, ale také v různých receptech a pro krásnou pleť. Stejně tak ji využijete pro rozpraskané paty. Změkčí kůži a zbaví ji odumřelých buněk. Přichystejte si teplou lázeň do lavoru a nasypte do něj čtyři polévkové lžíce sody.

Při každé koupeli či lázni je dobré patám dopřát oškrabání. Nejlépe pomůže jemná pemza a peeling na chodidla. Ovšem pokud máte hluboké praskliny, ze všeho nejdříve je pomocí bylinek zahojte. 

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.