Pokud nevyndáte nabíječku ze zásuvky, zle na to doplatíte. A nemusí to být jen požár

Vytahujete pravidelně nabíječku ze zásuvky? Pokud ne, hrozí velké riziko, že na to doplatíte. Většina lidí ale nechává neustále vše zapojené, a u nabíječek je často ani nenapadne, že by se měly vytahovat. Nejhorší je, pokud nemáme kvalitní nabíječku z odolných materiálů od autorizovaného výrobce, ale nabíječku z Číny. Pak může nastat problém.

Spotřeba energie

I nabíječka, která je pouze připojená v zásuvce, spotřebovává elektrickou energii. Není to velké množství, ale pokud jich máte připojených více, nějakou spotřebu to udělá. Při aktuálních cenách energií to nemusí být zanedbatelné množství.

Kratší životnost

Nabíječce se tím také značně zkracuje životnost. Tím, že je neustále připojená, nevydrží tolik, jak kdybyste ji připojovali do zásuvky pouze při nabíjení. Ani to nemusí být ale pro někoho důvod k tomu, aby nabíječku vytahoval.

Bezpečnost

Nejdůležitějším důvodem, proč byste měli nabíječku vypojovat, je bezpečnost. Vždy existuje riziko požáru. Čím je nabíječka starší, tím je riziko vyšší. Toto riziko se vztahuje na každou nabíječku. Když jich máte více a jsou zapojené i ve chvíli, kdy zrovna nejste doma, zbytečně riskujete.

Foto: Shutterstock

Děti a domácí mazlíčci

V neposlední řadě byste měli myslet i na děti a zvířata. Kabely ve zdi přímo vzbuzují touhu za ně zatahat nebo do nich kousnout, zvířata je mohou zkoušet ohryzávat. Pak hrozí vážné nebezpečí, zranění a v nejhorším případě i požár.

Před dovolenou vytahujte i další spotřebiče

Předtím, než odejdete na dovolenou, měli byste vytahovat ze zásuvek i elektrické spotřebiče. Pračku, myčku nebo televizi nebudete potřebovat. Nejen, že ušetříte, ale výrazně snížíte i riziko požáru. Když nemůžete spotřebiče vypnout, pořiďte si přepěťovou ochranu. V případě bouřky by se jinak mohly spotřebiče výrazně poškodit, ať už dočasně, nebo trvale.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.