Paní Věra likviduje octomilky neuvěřitelným způsobem. O svůj trik se konečně podělila

Veškerý hmyz v domácnosti je obvykle pořádně otravnou záležitostí. Když se vám v kuchyni přemnoží octomilky je to opravdu nepříjemné – na nic, kolem čeho kroužily, už nemáte chuť a jediné, co zaměstnává vaši mysl, je přemýšlení, jak se těch potvor zbavit. Máme pro vás návod!

Nalákejte je na to, co milují nejvíce!

Nejčastěji octomilky najdeme seskupené kolem přezrálého nebo nakousaného ovoce. Svůj název však octomilky nedostaly jen tak pro nic za nic – skutečně totiž milují ocet. A na něm můžeme postavit past, do které většinu z nich pochytáme.

Připravte si hrneček nebo šálek a nalijte do něj jablečný ocet. Přes vrch přetáhněte potravinovou folii a upevněte ji tak, aby lapená octomilka neměla kudy uniknout. Potom do napnuté folie udělejte vidličkou pár dírek, kterými se octomilky dostanou dovnitř. Jakmile budou v hrníčku, většina z nich už nedokáže najít cestu ven a vy je tak pěkně pochytáte do octové pasti.

Podobně jako ocet bude fungovat i víno nebo třeba džus, ovocná šťáva nebo nakrájené přezrálé ovoce.

Foto: Shutterstock

Odstraňte vajíčka

Pokud se vám doma mušky octomilky opravdu přemnožily, je důležité najít místa, kam kladou vajíčka. Jestliže máte někde zapomenutý kousek ovoce, je dost pravděpodobné, že dospělé octomilky nakladly vajíčka právě do něj – takže šup s ním ven.

Někdy to však může být i trochu složitější. Octomilky mohou přežívat například v odpadkovém koši. Tam je důležité nejen ho pravidelně vynášet, ale také vymýt samotnou nádobu, případně i skříňku, ve které máte koš schovaný.

Ještě složitější může být situace, pokud octomilky hnízdí v kuchyňském odpadu. Ten můžete zkusit několikrát po sobě prolít horkou vodou s běžným jarovým prostředkem. Pokud to nepomůže, doporučujeme vám sáhnout po komerčních čisticích prostředcích určených na kuchyňské odpady.

Je však možné, že na první pokud nezničíte všechna vajíčka, a tak se octomilky brzy vrátí – čištění je potom nutné opakovat, dokud problémy nezmizí.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.