Paní Míla má v každé místnosti kus tuhého mýdla. Dělá to tak odjakživa, konečně řekla proč

Používáte doma tekuté mýdlo, nebo jste tradicionalisté a nedáte dopustit na klasickou mýdlovou kostku? Jestliže máte raději tekuté mýdlo v dávkovači, přinášíme vám pár tipů, proč byste si domů přece jen měli jednou za čas pořídit i tuhé mýdlo.

První pomoc v domácnosti

Naše babičky a prababičky často neměly doma žádný jiný čisticí prostředek než mýdlo, a tak se ho naučily využívat ve všech možných případech. S mýdlem se dřív samozřejmě i pralo, což dnes využívají hlavně lidé, kteří mají citlivou pokožku nebo alergie a potřebují prát prádlo v přírodních prostředcích. Mýdlo však může mít v domácnosti i mnoho jiných využití.

Na rozdíl od našich předků si my můžeme vybírat z širokého sortimentu – a to se týká i samotných mýdel. Sázejte tedy na čistě přírodní mýdla od prověřených firem – vždycky myslete na to, že se mýdlo dotýká vaší pokožky a že chcete, aby bylo co nejkvalitnější.

Dokáže krásně provonět skříň a oblečení

Možná znáte „voňavé sáčky“, které se vkládají k prádlu do skříní, aby tento uzavřený prostor, který má občas tendenci zatuchnout, provoněly. Podobně vám může pomoct i tuhé mýdlo. Vyberte některé, které má intenzivní a příjemnou vůni, zabalte ho do látky a vložte mezi oblečení. Ideálně se to hodí například do skříně s ložním prádlem. Látky během několika hodin nasají vůni mýdla a až si do nich převléknete peřiny nebo si třeba vezmete oblečení ze skříně na sebe, bude vás obklopovat nádherná vůně.

Foto: Shutterstock

Trik s brýlemi

Každý, kdo nosí brýle, ví, jaká otrava je, když se sklíčka zamlží. Trochu by od toho mělo pomoct, pokud je natřete tenkou vrstvou tuhého mýdla. Vlhkost se na nich bude méně držet a nebudou se mlžit tak jako dřív.

Namažte s ním vrzající panty

Jestli vám doma vržou panty a olej nepomáhá, zkuste tuhé mýdlo. Vytvoří na nich ochrannou vrstvu a vydrží déle než olej – je dost pravděpodobné, že otravné vrzání po použití mýdla ustane.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.