Osvěžte špinavé oblečení bez praní. Geniální fígl ho okamžitě veškerého zápachu

Občas to zažije každý z nás. Potřebujete si vzít určité oblečení nebo se převléknout, ale zrovna nemáte po ruce ten správný kousek čistý, tedy vypraný v pračce. Naštěstí si můžete velmi jednoduše pomoci a špinavé prádlo rychle osvěžit a vyčistit.

Oleje

Aby vaše oblečení příjemně vonělo, můžete použít vonné oleje. Namočte vatové tampony do svého oblíbeného esenciálního oleje a uložte je do skříně. Po chvíli by vaše oblečení mělo nabrat vůni.

Čerstvý vzduch

Oblečení můžete snadno pověsit na balkón nebo venku, abyste je provětrali. Ale dělejte to, když fouká vítr. Tato metoda však nepomáhá proti úporným nepříjemným pachům, ale pouze proti mírným pachům a k lehkému osvěžení.

Jedlá soda

Jedlá soda může také pomoci neutralizovat nepříjemné pachy. Jedlá soda má tendenci pohlcovat pachy. Položte oděv na rovný povrch a posypte ho slabou vrstvou jedlé sody. Po 20 minutách prášek protřepejte a zbytek setřete hadříkem.

Foto: Shutterstock

Káva

Káva je také dobrým filtrem, protože pohlcuje nepříjemné pachy z oblečení. Nasypte do nádoby trochu kávových zrn a navrch zavěste předmět, který chcete osvěžit, a nechte chvíli tak.

Pára

Pára je další skvělý způsob, jak rychle osvěžit oblečení. Pokud nemáte napařovač, můžete oblečení napařit i řemeslným způsobem: dejte do nádoby horkou vodou, postavte ji do vany a oděv přes ni pověste. Do vody můžete přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje – oděv bude nejen svěžejší, ale také bude příjemně vonět. Poté nechte oděv důkladně uschnout.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.