Náhle končí jedna z nejoblíbenějších restaurací v Česku. Už to nedáváme, oznámili majitelé

Pro všechny milovníky kvalitní gastronomie je to velký šok. Restaurace U Štěpána patřila minulou dekádu jednoznačně k nejoblíbenějším a nejúspěšnějším restauracím v České republice. Jak se ale ukazuje, ani vlastnictví takového podniku nemusí být jen radostí. Provozovatelé se totiž rozhodli, že svou činnost ukončí.

Vynikající jídlo

Hospůdku u Štěpána od samého počátku provozuje Štěpán Ruda se svou manželkou Zdeňkou. Otevřeli ji už v roce 2008, tedy v době velké krize, ovšem poctivou prací a především jedinečným zviditelněním se v pořadu Ano, šéfe Zdeňka Pohlreicha si získali obrovskou popularitu.

Snad, kdo si chtěl dopřát gastronomický zážitek a zrovna navštívil Šumavu, měl tento podnik na svém seznamu. Restaurace se opírala především o hovězí maso, které pocházelo z vlastního chovu.

Teď se ale mnohé mění a Česká republika přichází o jednu ze svých nejvýraznějších a nejoblíbenějších restaurací. Na facebookovém profilu se totiž objevilo oznámení, které fanoušky kvalitní gastronomie nepotěšilo. “Před námi je měsíc září, tento měsíc je pro naší hospůdku v tomto roce měsícem posledním,” uvedli Štěpán a Zdeňka Radovi.

Foto: Hospůdka U Štěpána

Přišly těžké časy

Hospůdku jsme se snažili udržet ze všech sil, bohužel jsme naráželi jen na odpor a sil na tento nekonečný boj již není dostatek. Zda je to definitivní a nebo jen dočasné, v tuto chvíli nedokážeme říci,” píše se v oznámení. To naráží na současné nelehké časy, ale jako důvod uvádí i špatný zdravotní stav samotného Štěpána, který se potřebuje dát dohromady.

Restaurace U Štěpána tak uzavře své brány po 14 letech. A pokud by pořad Ano, šéfe nepřinesl nic jiného, než objevení tohoto klenotu, jeho existence by byla oprávněná. Zdeněk Pohlreich při své tehdejší návštěvě nevycházel z údivu, jak autenticky a dobře zde vaří. Majitelům poskytl několik připomínek, aby se jejich provoz mohl zprofesionalizovat. Mimo jiné jim doporučil navýšit ceny. To se také stalo, ovšem lidé sem i tak chodili velmi rádi a často.

Foto: Hospůdka U Štěpána

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.