Na Antarktidě našli záhadnou pyramidu. Podobá se těm v Egyptě

Když se řekne pyramida, automaticky si vybavíme Egypt a oblast Gízy. To poslední, co si ve spojitosti s pyramidami vybavíme, je Antarktida. Ale i přesto právě za jižním polárním kruhem byly objeveny objekty, které právě více než co jiného připomínají egyptské pyramidy. Kde se tam vzaly a proč?

Přesvědčte se o přítomnosti pyramid na Antarktidě na vlastní oči

Chcete-li se na vlastní oči přesvědčit o tom, že na Antarktidě se skutečně nachází objekt, který má tvar dokonalého jehlanu, podívejte se s pomocí Google Earth na místo, které je určeno souřadnicemi 79°58’39.25″S 81°57’32.21″W. O přítomnosti pyramidy za jižním polárním kruhem se hovořilo již před více než sto lety, když se do této oblasti vydala polární expedice. To, že se tyto jehlany v Antarktidě ale opravdu nacházejí, potvrdily až satelitní snímky.

Jedná se o pozůstatky po mimozemské civilizaci?

O tom, jak je Antarktida pro lidi nehostinná, vypovídá to, že její území není trvalo obydleno. Ovšem kdysi dávno, v dobách, kdy po naší planetě ještě chodili dinosauři, panovalo za jižním polárním kruhem poměrně příjemné klima. Proto jedna z teorií tvrdí, že pyramidy jsou pozůstatkem po mimozemské civilizaci, která byla velmi vyspělá, a dokonalé jehlany mohla používat k přenosu většího množství energie.

Foto: Shutterstock

Přírodní pyramidy

S touto teorií ale někteří nesouhlasí. Například Eric Rignot, vedoucí pracovník NASA, tvrdí, že za vznikem těchto pyramid stojí sama příroda. K této tezi se připojují i ostatní lidé, kteří souhlasí s tím, že k jejímu tvaru přispěla kombinace eroze, sněhu a extrémně nízkých teplot vzduchu, které jsou pro Antarktidu typické.

Kdo za vznikem pyramid stojí a zda měly v minulosti nějaký účel se nejspíš nikdy nedozvíme, a můžeme tak pouze hádat. Jejich přítomnost na Antarktidě je ale přinejmenším zajímavá.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express, Cbsnews

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.