Lidé na západě zásadně stříhají růžek houbičky. Jde o geniální trik, který zde zachránil nejednu domácnost

Houbičky na nádobí jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Zkušené hospodyňky dobře ví, že se neuplatní pouze v kuchyni, ale i v dalších částech domu. Skvělé jsou třeba k mytí koupelny, toalety, popřípadě venkovních částí domu. V některých případech mohou ale také uškodit.

O houbičku se starejte

Jak už název houbiček napovídá, dokáží skvěle sát a udržovat vodu jako běžné houby. Jde o vlastnost, kterou od tohoto pomocníka žádáme, avšak která se může proměnit v problém. Platí totiž, že vlhké prostředí nebývale svědčí bakteriím. Měli byste také vědět, že jakmile houbičku použijete, její struktura se stává domovem pro nejrůznější organismy a po jediném týdnu jich je v ní obrovské množství.

O houbičku byste se měli každopádně dobře starat, abyste toto množení co možná nejvíce zredukovali a nepřenášeli ho do dalších částí domácnosti. Po každém využití houbičky ji pečlivě propláchněte vodou s jarem a nechte náležitě uschnout.

Houbičky lze také vyčistit ve speciálním roztoku z jedlé sody a octa. Ten má antibakteriální účinky a dokáže životnost houbičky prodloužit. Případně lze houbičku dezinfikovat pomocí mikrovlnné trouby. Avšak v žádném případě byste to s jejich životností neměli přehánět. Jednou za čas je nutné je vyměnit, a to maximálně po jednom týdnu používání.

Foto: Shutterstock

Další možnosti využití

Použitou houbičku ale nemusíte hned vyhazovat. Jen už ji nebudete používat v kuchyni, a tak je nutné ji nějakým způsobem označit. Zkušení lidé to dělají tak, že například odstřihnou její růžek. Zamezí tak tomu, aby přišla do kontaktu s něčím, co už pro ni není určeno, a mohou ji používat dále. Možností je řada, například na fleky na podlaze či venkovní parapety.

Je tu také jeden skvělý fígl, kdy použitou houbičku dáte na dno květináče, který pak řádně zalijete. Houbička velké množství vody nasaje a bude ji držet uvnitř. Květiny tak nebudou přelité a zároveň budou moci vodu průběžně čerpat z houbičky. To se hodí zejména tehdy, když květiny nemůžete nějakou dobu sami zalévat.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.