Lidé dělají při koupi toaletního papíru velkou chybu. Pak za ni draze platí na záchodě

Kupujete klasický mnohavrstvý heřmánkový toaletní papír, jako mnoho Českých domácností? Nebo se vždy snažíte najít tu nejlevnější variantu, abyste si domů mohli odnést výborný kup? Co si vlastně domů nesete?

Jaký je rozdíl mezi toaletními papíry?

Ne, skutečně nebudeme srovnávat také nejlevnější variantu na trhu, kterou je smirkový papír šedé barvy. Ten se naštěstí na našich toaletách již téměř nevyskytuje, ale stal se památkou na dekády, které již dávno minuly.

Mezi ostatními papíry jsou i přesto jisté rozdíly. Když použijete dvouvrstvý papír, mnohem rychleji se bude v toaletě rozpouštět a existuje velmi malá pravděpodobnost, že by mohl ucpat toaletu. Na druhou stranu je při použití nutné tohoto papíru spotřebovat o něco více, než papíru troj a více vrstvého.

Něco navíc

Některé značky toaletního papíru dokonce vyrábějí ruličku, kterou je možné plně spláchnout do toaletní mísy. Snadno se rozpustí. Jiné značky mají klasickou ruličku vyrobenou z recyklovaného papíru, kterou následně vyhazujeme do směsného odpadu.

Foto: Shutterstock

Ideální stav

Jaký toaletní papír tedy vlastně kupovat? Nejlepší variantou je trojvrstvý toaletní papír. Není tak hrubý jako vícevrstevný papír, nebude tedy ucpávat užší odpadové trubky. Zároveň ale nebudete při jedné návštěvě toalety potřebovat půl ruličky, abyste důkladně provedli očistu svých intimních partií.

Vůbec nejlepší situaci co se intimní hygieny a její ceny mají lidé, kteří mají toaletu s vestavěnou sprchou. Tato varianta je nejen hygienická, ale také zdraví přínosná. Navíc výrazně ušetříte za toaletní papír. Bude vám stačit jen několik útržků.

Vychytejte slevy

Vyzkoušejte, které značky toaletních papírů vyrábějí trojvrstvé papíry. Srovnávejte jejich cenu a kvalitu a najděte si značku, která vám bude plně vyhovovat. Dále už stačí jen sledovat její cenový vývoj. Vždy si ve slevě nakupte hned několik balení, aby vám vyšla na delší dobu.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.