Džíny už vám nikdy nevyblednou. Při praní je nutné použít jednu věc

Naše oblečení si chceme udržet co nejdéle jako nové. V dnešní době máme na výběr bezpočet šetrných pracích prostředků, takže je riziko toho, že se oblečení poničí, relativně nízké.

Budiž nám všem útěchou, že různé nehody s praním prádla se nevyhýbají vůbec nikomu. Zdrcnutá halenka, zkroucené džíny, žmolky na krásném svetru z mohéru, obarvené prádlo kvůli jednomu hadříku.

Čistá pračka

Čistá pračka je základ. Měla by se pravidelně čistit, ale záleží hlavně na tom, jak tvrdou máte vodu. Pro lepší funkci pračky se doporučuje na bílé prádlo a praní ve vysokých teplotách prášek na praní místo gelu.

Gel útroby pračky rychleji zanese a prádlo přestane vonět jako dřív. Pokud vám víc vyhovuje gel na praní, pamatujte na čištění pračky pomocí jedlé sody nebo speciálních přípravků z drogerie.

Jak zachovat syté barvy

Syté barvy zachováte používáním šetrných mycích prostředků a respektování návodu na cedulce. Rozdělte si prádlo podle barev – na světlé, střední a tmavé. Právě praní s podobnými tóny barev vám nejlépe zaručí co nejpomalejší blednutí.

Jak zabránit žmolkování

Krajkované prádlo, drahé sportovní oblečení a pletené svetry jsou velmi náchylné ke žmolkování. Je třeba vše rozdělit podle jemnosti materiálu. Na menší kusy oblečení si můžete pořídit prací pytlík.

Foto: Shutterstock

Tip na podpoření sytosti barev barev

Džíny se vyznačují pevnou tkaninou, která by se ale neměla prát na více než 40°, aby se nezkroutily nebo nevybledly. Teploty od 60° mohou způsobit, že se váš kus oblečení scvrkne na velikost pro malé dítě nebo panenku.

Tajný trikem pro zachování barev je solná lázeň. Vezměte čistý lavor a rozpusťte 250 g soli v cca 200 ml ledové vody. Předeperte džíny a poté je vložte do pračky. Sůl barvu v džínech uzamkne, a tím se zabrání dalšímu seprání.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.