Domácí mazlíčci nesnášejí tyto pokojové rostliny. Vysloveně jim škodí, ale doma je má téměř každý

Někdy nás ani nenapadne, že naše domácí prostředí, které je pro nás místem bezpečí, může být pro naše domácí mazlíčky plné nástrah. Obzvlášť když si domů přineseme nové zvířátko ani nás nenapadne, že některé věci, kterou jsme doma považovali za normální, bychom měli změnit.

Pozor na pokojové rostliny

Především mláďata, ale i dospělí psi nebo kočky rádi prozkoumávají, jestli ve vaší domácnosti není něco dobrého. Může se stát, že se jim bude zamlouvat některá z vašich pokojových rostlin. Některé z nich však mohou být pro vaše mazlíčky nebezpečné nebo dokonce smrtelné.

Potíže s kaktusy a sukulenty

I bez většího přemýšlení je jasné, že kaktusy mohou být problém. Pokud by se vaši mazlíčci pustili do kaktusů, mohli by se zranit o jejich bodliny.

Ještě větší potíže však může způsobit rostlina, u které bychom to úplně neočekávali: aloe vera. Aloe, které lidem přináší tolik zdravotních benefitů, může vašim mazlíčkům způsobit vážné zdravotní komplikace, protože je pro ně jedovaté. Když ho snědí, způsobí jim tak vážné potíže v trávicím traktu a úporné zvracení či průjmy.

Tchynin jazyk

Především v minulosti byl tchynin jazyk květinou, která snad ani nemohla chybět v žádné domácnosti. Avšak stejně jako výše zmíněné aloe i tchynin jazyk může při konzumaci způsobit zvířeti zvracení a velké bolesti.

Foto: Shutterstock

I diefenbachie může být nebezpečná

Pokud si váš mazlíček pochutná na diefenbachii, čekají ho pravděpodobně velmi nepříjemné okamžiky. Zřejmě mu opuchnou sliznice a jazyk. Zhoršené dýchání, nepříjemné pálení, otok – i my lidé známe, jak nepříjemné a dokonce nebezpečné to může být. Proto si na diefenbachii dávejte pozor.

Co dělat v případě, že vaše zvíře sní něco jedovatého

Jistě, máte svého veterináře, takže se ho nebojte kontaktovat. I kdyby nešlo o nic vážného, alespoň vás uklidní. A pokud se váš zvířecí miláček skutečně přiotrávil, čím dřív to začnete řešit, tím lépe – veterinář vám doporučí jak postupovat a také jaké varovné příznaky v chování zvířete sledovat.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.