Dokonalé koláčky z tvarohu. Rychle smíchejte 3 přísady a máte dobrotu ke kávě, která vydrží i celý týden

Nemáte rádi dlouhou přípravu těsta, míchání, šlehání, shánění surovin a nepořádek v kuchyni? I tak byste si ale občas dali něco dobrého, u čeho nestrávíte půl dne? Připravte si skvělou dobrotu ke kávě, která je rychlá, vydrží, a navíc vám na ni stačí pouze tři ingredience.

Mouka, máslo a tvaroh

Pokud máte doma mouku, máslo a tvaroh, není nic snadnějšího než si připravit rychlý moučník. Jde o jednoduchý recept, ne který nemusíte být profesionální kuchař. Dá se říct, že rychlé koláčky z tvarohu zvládnou připravit i děti.  

Co budete potřebovat?

Připravte si:

  • 1 hrnek hladké mouky
  • 200 g tvarohu
  • 100 g másla

Pokud budete chtít drobenku, pak ještě cukr krystal.

Jak na to?

Připravte si 100 g másla a nechte ho změknout. Pak ho smíchejte s tvarohem a hladkou moukou, a vypracujte těsto. Pomoučněte si vál. Těsto rozválejte tak, aby jeho tloušťka byla asi 4 mm. Pak vykrajujte s pomocí kolečka koláčky o průměru okolo 7 cm. Každé kolečko obalte v cukru, a poskládejte na čtvrtiny do tvaru šátečku. Pak už zbývá jen naskládat na plech. Pečte ve vyhřáté troubě 20 minut na 180 stupňů.

Foto: Shutterstock

Recept z Hery, tvarohu a hladké mouky

Jako obměna se může hodit ještě jeden recept. Tři ingredience vám budou stačit i v tomto případě, navíc si z nich připravíte jak sladký, tak slaný moučník. Budete potřebovat 250 g Hery, 250 g tvarohu a 250 g hladké mouky.

Z těchto ingrediencí vypracujte těsto, rozválejte a vykrájejte čtverce. To je vše. Čtverce pak můžete plnit libovolnou náplní. Jak slanou, tak sladkou. Navíc se dá využít univerzálně. Místo čtverců nakrájejte na tyčinky, posypte hrubou solí a upečte. Další možností je rozválet těsto na plát, posypat kořením na pizzu, ozdobit sýrem, slaninou, a smotat. Pak závin pokrájejte na plátky a upečte. Jde o rychlovku, která se dá využít variabilně, a přijde vhod například jako rychlé pohoštění pro návštěvu.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.