Chytří lidé dávají do pračky vlhčený ubrousek. Až zjistíte, jaký to má efekt, budete to dělat také

Milovníci čtyřnohých chlupáčů mohou jásat. Prozradíme vám jeden trik, který zbaví vaše oblečení, deky, polštáře a přikrývky, zvířecích chlupů či jiných drobných nečistot. A nejlepší na tom celém je, že místo jiných a mnohdy i drahých prostředků, vám postačí pouze obyčejné vlhčené ubrousky. Vše je jednoduché, nenákladné a velice účinné. 

Stačí pár vlhčených ubrousků a je po potížích

Běžný rituál – umístíte prádlo do pračky, ať už barevné, černé či bílé a čekáte až se dopere. Těšíte se na svěže voňavé a vyprané prádlo. Pračka vydala tón zvuku, který znamená, že je várka prádla vypraná. Teď stačí jen pověsit či strčit oblečení do sušičky. Ale ne, investovali jste do pořádného prášku a jiných propriet a chlupy drží na oblečení jako přilepené. 

Pokud je tohle i váš případ, použijte již zmíněné vlhčené ubrousky. Takové ubrousky používáme například pro péči o pokožku či pro děti, nebo také na utírání prachu. Nezáleží na tom, jaké z nich zvolíte. Tedy, mimo vlhčených ubrousků napuštěných chlorem. Ty vám mohou na oblečení vytvořit nevzhledné fleky. Nejlepší a nejjistější tedy bude, když zvolíte dětské ubrousky. Jsou vyrobeny z měkkého a pevného materiálu, které k tomuto kroku poslouží přímo dokonale. 

Použití ubrousků tkví v…

Struktura navlhčeného ubrousku zachytí zvířecí chlupy, ale i lidské vlasy, které zůstávají na oblečení nebo ucpávají odtok u pračky. Nevzdávejte boj se srstí a nekupujte zbytečně předražené preparáty, válečky na oblečení či jiné drahé pomocníky.

Foto: Shutterstock

Pokud váš pejsek či kočička hodně líná, stačí tento jednoduchý krok a zbavíte se starostí. Vyzkoušejte jej a věřte, že budete mile překvapeni. Dokonce pomocí ubrousku lze odstranit i drobné nečistoty, které se při předchozím praní nevypraly. Můžeme se pustit do praní.

Vložte oblečení do pračky

Vše je opravdu velmi jednoduché. Ovšem je potřeba, ještě než umístíte oblečení do pračky, neudělat zásadní chybu. Připravte si oblečení na praní stejně jako obvykle, ale nehažte jej do pračky, ale protřepte jej. Prádlo by se nemělo nemělo vkládat do pračky zmuchlané v jedné kuličce. Dále dejte do bubnu pračky tři vlhčené ubrousky, zavřete dvířka a do zásobníku nalijte prací prostředek tak, jak jste zvyklí – to je vše.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.