Chytří Češi nakupují potraviny o 90 % levněji. Jogurt je stojí 4 koruny a mléko 7. Prozradili, jak to dělají

Hodně lidí si v současné době zoufá nad tím, jak moc je všechno drahé, zejména potom potraviny. Bohužel z hlediska statistického nebude lépe, inflace má do konce roku vystoupit na 20 % a možná tuto dříve nepředstavitelnou hodnotu i překoná. Právě potraviny přitom patří k největším tahounům zdražování.

Potraviny nemusí být drahé

Lidé se pochopitelně budou muset uskrovnit, jenže v případě potravin je to dosti obtížné. Lidé je jednoduše potřebují a neobejdou se bez nich. Nikdo ale už neříká, že se musíte chovat jako všichni ostatní a nakupovat je tam, kde je to nejběžnější. Tedy v supermarketech, které nemají problém neustále zdražovat.

Ze statistiky navyšování cen se můžete poměrně elegantně vyvléci a využít vymožeností volného trhu, kde se jakákoliv poptávka brzy potká s nabídkou. A pokud lidé touží po levných potravinách, tak je také dostanou. Nejde o nic, co by se nedalo zařídit.

Jako houby po dešti v současné době rostou obchody, které mají v názvu obvykle spojení “nejlevnější potraviny”. Nejde o nějakou známou síť, proto je obtížné říct přesný název. Objevují se ale v každém větším městě a postupně vstupují i do těch menších.

Na první pohled vypadají jako běžný supermarket, byť obvykle trochu omšelý, protože nějaké pozlátko není to, co by zde hrálo prim. Naopak, vše je orientováno na to, aby si zde lidé mohli co nejlevněji nakoupit. A to zboží, na které jsou zvyklí z běžných supermarketů. Najdete tu ale paradoxně i zajímavější nabídku, například německého nebo jiného cizokrajného zboží, které v oficiální české distribuci není. Provozovatelé těchto obchodů totiž obvykle nakupují všude po Evropě, opět s hlediskem, aby to bylo co nejlevnější.

Foto: Shutterstock

Ceny z dob minulých

Díky tomu tak můžete v těchto potravinách narazit třeba na mléko za sedm korun nebo jogurty za tři koruny. Slevy dosahují až 90 %, přičemž standardně se pohybují mezi 60 a 70 %. Běžný nákup tu tak pořídíte o dvě třetiny levněji.

Jak je to možné? Kromě toho, že se u těchto obchodů tlačí na co nejlevnější provoz, je to dáno i tím, že se v nich prodávají potraviny krátce před datem minimální spotřeby nebo lehce po něm. V drtivé většině jsou ale naprosto v pořádku. Takové potraviny je možné bez obav konzumovat. Nejde totiž o datum spotřeby, ale právě jen datum, do kdy musí minimálně vydržet.

Chcete-li ušetřit za potraviny, máte tu ideální řešení svého problému. Vězte, že budete nakupovat za ceny, které byly obvyklé už před mnoha a mnoha lety.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.