Český zlozvyk rozlítil Evropu. Ručníky na lehátka už si nedávejte, jinak bude zle

Další destinace začíná přísně postupovat proti nešvaru, který je podle řady pozorovatelů vlastní českým turistům, byť v tom zdaleka nejsou sami. Jde o zabírání místa na pláži, případně přímo plážových lehátek pomocí rozprostřených osušek, na kterých však dlouho reálně nikdo není a často ani nebude.

Nepříjemný nešvar

Lidé si takto zvykli “rezervovat” lukrativní místa na plážích nebo u bazénů pro případ, že by se jim je zachtělo přes den využít. Jenže potom často vídáme místa, která jsou obsypaná ručníky, ale reálně na nich nikdo není. To naopak omezuje v možnosti využití tohoto místa ty, kdo zrovna přišli, ale podobný postup nezvolili.

Tento nešvar dokáže nepříjemně kazit dovolenou a Itálie se rozhodla, že s ním bude bojovat pomocí trestů pro jedince, kteří se takto chovají. Jak informuje deník Corriere Della Sera, pobřežní stráž začala proti takovým lidem postupovat s podporou policie.

Došlo například k cílené akci ve městě Marina di Campo, kde byly odstraněny desítky ručníků, rozkládacích lehátek, slunečníků a dalších plážových propriet, které na pláži ležely nevyužity na lukrativních místech a nikdo je nevyužíval.

Foto: Shutterstock

Hrozí tučná pokuta

Podle místních jsou lidé už natolik drzí, že byli schopni si zde své věci nechávat i několik dní přes noc, aby o pěkná místa nepřišli. To se ale může i prodražit. Pokud policie podobné chování prokáže, může udělit pokutu i více než 1000 eur. V některých případech už se tak i stalo.

Nebylo přitom třeba nic moc vymýšlet. Takové chování je totiž považováno za závor veřejného prostranství. Za to je možné udělit pokutu až tři tisíce euro, tedy 74 tisíc korun.

Ačkoliv se o tom příliš neví, čas od času se takto postupuje třeba i v Chorvatsku a dalších zemích. Češi by si tak měli dát pozor a chovat se ohleduplněji.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.