Češi ve svých bytech mrznou. Stále jim nezapnuli topení, mají si prý pustit troubu

V České republice aktuálně zažíváme velmi chladné počasí, obzvlášť pak na některých místech. Je tedy jasné, že domácnosti by si rády zatopily, aby jim bylo příjemně.

Zatím se netopí

Pokud máte vlastní zdroj tepla, je to jednoduché, prostě si ho pustíte. Většina lidí však bydlí v bytech, kde jsou závislí na tom, zda jim teplo pustí teplárny. A ty na řadě míst dosud nezareagovaly.

Lidé si tak na sociálních sítích stěžují, že jim je doma zima. Není divu, noční teploty klesají až k pěti stupňům a přes den se příliš neoteplí. Příkladem může být pražská čtvrť Spořilov, kam Pražská teplárenská teplo zatím neposlala. Obyvatelům bytů tak nezbývá než poměrně brzy vyzkoušet, jaké to je, když se musí doma pořádně přiobléci.

Už někomu začala Pražská plynárenská topit? Klepeme kosu v Postupické ulici,” napsala na Facebook paní Kája Borecká. Dostalo se jí odpovědí, že jsou na tom všichni na sídlišti stejně. “Střímelická netopí, doma 20 stupňů,” napsala další uživatelka. “Hrusická – taky jsme doma v mikinách a pletených fuseklích,” odvětila další.

Foto: Shutterstock

Vyhřejte si byt troubou

Teď o tom byla reportáž v TV. Mluvčí pražských tepláren vzkazuje, že komu je teď zima, má si zatopit třeba troubou (skutečně to řekl),” uvedl jeden z diskutujících. To však není příliš dobrá rada, protože takový způsob je velmi neefektivní a jen málo účinný.

Další uvedla, že snad už nebudou čekat příliš dlouho. “Topná sezóna je od 1. září a topí se od třetího dne, kdy denní teplota nepřesáhne 13 stupňů, takže snad zítra. Dnes trénuju v tričku při 20 stupních, abych to pak dala ve svetru v 18. Celkem se to dá, ale od země je zima.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.