Češi se bojí vyjet na dovolenou. U moře je vyhazují z hotelů, může za to jedna velká chyba

Letní sezóna je v plném proudu a lidé stále čerpají své vytoužené dovolené, na které se těšili celý rok. Ačkoliv panují v tuzemsku velká vedra, většina i tak míří za dalším teplem, avšak do přímořských destinací. Zde však mohou narazit na ne zrovna příjemné změny, které si na ně cestovní kanceláře letos připravily.

Velká nepříjemnost

Pro cestovky se v poslední době staly doslova hitem takzvané exkluzivní smlouvy. Velcí tuzemští hráči je uzavírají s významnými hotely v oblíbených destinacích. Jejich obsahem je obvykle to, že do daných hotelů mohou z Česka vyslat hosty pouze ony.

Dobře vědí, proč to dělají. V Česku se totiž v posledních letech stalo trendem necestovat s českou cestovní kanceláří, nýbrž s německou. Důvod je jednoduchý a jsou jím především ceny. Úplně stejné hotely je totiž možné získat u německé cestovky obvykle levněji než u tuzemské. To je pro české kanceláře pochopitelně problém, protože se jim takto zmenšuje trh a čelí zahraniční konkurenci, kterou sice mohou považovat za nepříjemnou, ale nemohou s tím téměř nic dělat.

Hledají tak jakékoliv cesty, jak cestování s německou cestovkou znepříjemnit. A jednou z nich jsou právě tyto exkluzivní smlouvy, které mohou vyústit ve velmi nepříjemné zážitky.

Foto: Shutterstock

Končí to v jiném hotelu

V jednu ráno jsme po pěti hodinách cesty konečně dorazili do hotelu a těšili se, že se vyspíme a ráno vyrazíme na pláž. Na recepci nás ale odmítli ubytovat, protože jsme Češi a přijeli jsme s německou cestovkou,” líčí pan Ivan nehezký zážitek celé jeho rodiny, který ji potkal v Turecku. “Byli doslova neoblomní a z hotelu nás vykázali. V tuto hodinu jsme se pochopitelně nikam nedovolali. Alternativní hotel jsme tak s českou agenturou, která nám zájezd prodala, museli řešit celý následující den.

Tyto příběhy, kterých není zrovna málo, obvykle končí tím, že daní klienti musí několik hodin čekat a vyřizovat náhradní ubytování, ať už s českou agenturou nebo přímo s německou cestovní kanceláří. Obvykle to dopadne dobře, byť to končí ubytováním v jiném hotelu. Není to však něco, co by lidé na dovolené chtěli zažívat, obzvlášť když si vyhlédnou konkrétní hotel a z nějakého důvodu se těší přímo do něj.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.