Češi objevili místo, kde nakupují potraviny za ceny jako před mnoha lety v nejlepší kvalitě. Kdo sem vkročí, zamiluje si to

Asi není rodina, která by se dnes nepotýkala s tím, že jsou potraviny v obchodech až příliš drahé. Řada lidí už najela na úsporný režim a snaží se vybírat co možná nejlevnější produkty, jakkoliv je to často na úkor kvality. Ta se však stává nedostupnou. Nejde přitom už zdaleka jen o ty nejchudší, do úsporného módu přepíná stále více lidí ze střední třídy.

Nakupujte jinde

Existuje přitom podezření, že nejrůznější supermarkety a hypermarkety nadnárodních provozovatelů navýšily ceny výrazně více, než by bylo zapotřebí a než by odpovídalo jejich navýšeným nákladům. Jednoduše však využily situace, když se všude mluvilo o zdražování.

Řešením drahoty tak nemusí být jen vybírání levnějších produktů v těchto řetězcích, ale zcela nový přístup. Co takhle nakupovat někde úplně jinde a tyto giganty, kteří hledí především na zisk, elegantně obejít? Dnes se nabízí překvapivě velké pole možností. Jednou z nich jsou obchody zaměřené na nejlevnější potraviny, které se pohybují kolem data minimální trvanlivosti, a tak je prodejci mohou nabízet klidně s devadesátiprocentní slevou.

To ale není zdaleka jediná možnost. Využít totiž můžete nejrůznějších lokálních prodejců, farem nebo trhů. I tady je však třeba dobře vybírat. Nejrůznější farmářské trhy totiž často nabízejí zbytečně předražené obyčejné potraviny. Existují však i takové, kde nakoupíte velmi dobře za pár korun, a to prvotřídní zboží.

Foto: Shutterstock

Skvělé ceny i nabídka

Je třeba najít takové tržiště, kam zavážejí skuteční farmáři a nikoliv jen přeprodejci, kteří se za ně vydávají. Takové místo lze najít třeba i v Praze. Je jím Holešovická tržnice, konkrétně proslulá Hala 22, která v těchto týdnech a měsících zažívá velký comeback. Lidé totiž zjistili, že se zde nakupuji naprosto skvěle. Některé ceny vypadají jakoby se sem propadly z dob dávno minulých a navíc jde o velmi kvalitní potraviny.

Velmi dobře zde nakoupíte například ovoce a zeleninu. Jejich ceny jsou nízké a kvalita vysoká. Najdete tu i širokou nabídku uzenin, masa, pečiva nebo čerstvých ryb. Nechybí ale ani nejrůznější speciality, ať už ruské nebo třeba asijské. Nakoupíte zde i bezobalové speciality, případně čerstvé bylinky.

Asi nepřekvapí, že kdo se zde nebo na jiném podobném místě naučí nakupovat, nechce už jinak a chodí sem opakovaně.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.