Brýle budou jako nově koupené. Jednoduchým trikem odstraníte i škrábance

Poškrábané brýle jsou hotové neštěstí. Pokud vás právě tento problém trápí, dříve, než poletíte do optiky, vyzkoušejte pár triků, které mohou pomoci právě vám.  

Zubní pasta a saponát

Najděte obyčejnou zubní pastu. Trochu jí vymáčkněte a přidejte k ní pár kapek saponátu na nádobí. Směs dobře promíchejte a naneste na skla vašich brýlí. Nechte chvíli působit. Poté opláchněte teplou vodou a osušte.

Jedlá soda

Jedlá soda je zázrak, který v žádné domácnosti nesmí chybět. Smíchejte jednu lžičku vody s jednou lžičkou jedlé sody. Vytvořenu pastou potřete skla brýlí, nechte chvíli působit a poté opláchněte. Nakonec utřete hadříkem z mikrovlákna.

Trochu jedlé sody můžete smíchat také s bílým octem. Až sloučenina přestane pěnit, nanesete, vyčkáte, opláchnete, osušíte.

Dětský šampon

Těžko říct, proč, ale když nanesete na hadřík pár kapek dětského šamponu a přetřete jím brýle, povrchové škrábance mohou zmizet. Nezapomeňte pak skla správně ošetřit.

Foto: Shutterstock

Jak o brýle pečovat?

Aby brýle vydržely do nejdéle, je třeba je správně odkládat. Snažíme se skladovat je v pevném pouzdře. Pokud to nejde, tak pokládáme otevřené a vzhůru nohama.

Dále je potřeba je bezpečně a hygienicky čistit. Skla čistíme jednou denně, obruby jednou týdně. Brýle jsou totiž velmi oblíbené u bakterií, které se na nich velmi snadno množí. Ty ohrožují naši kůži i naše zdraví, zapatlaná skla pak kvalitu našeho vidění. Nikdy brýle nečistíme odlakovačem, vlastními slinami a ideálně ani papírovými kapesníky, kuchyňskými utěrkami nebo košilí, kterou máme právě na sobě.

Jak čistit čočky?

Na začátek si umyjeme ruce. Poté brýle přelijeme teplou vodou, tím odstraníme veškeré nečistoty, které by mohly sklíčko poškrábat. Otřeme brýle hadříkem z mikrovlákna. Poté postříkáme skla z obou stran roztokem na čištění brýlí a brýle osušíme. Můžeme čistit také mýdlem, to rozetřeme, spláchneme a poté čočky osušíme.

Jak čistit obroučky?

Postup je obdobný. Opláchneme brýle teplou vodou a konečky prstů omyjeme obroučky mýdlem. Dobře opláchneme a osušíme hadříkem z mikrovlákna. Pokud potřebujeme vyčistit pacičky, použijeme vatový tampon nebo tyčinku do uší namočenou v alkoholu.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.