Bradavice, skvrny a černé tečky budou okamžitě pryč. Vyzkoušejte nepřekonatelnou domácí kúru

Jistě to sami znáte dobře. Ačkoliv vám objektivně nic není, máte tendenci se zabývat jakýmkoliv, byť i sebemenším problémem. Takový ale může být ve výsledku i docela velký, pokud vede třeba k tomu, že se vám v jeho důsledku snižuje sebevědomí.

Každý z nás má určité nedokonalosti a každý se s nimi smiřuje jiným způsobem. Někomu nevadí a neřeší je, jiný se jich chce zbavit. Nepříjemné mohou být třeba nejrůznější bradavice, černé tečky a skvrny. Ty vás ale nemusí dlouho trápit, protože se jich můžete poměrně jednoduše zbavit šetrným způsobem v pohodlí domova.

Je dobré si nicméně říct, že kvalitu vaší pleti ovlivňují různé faktory, z nichž některé ovlivnit lze, jiné pak méně. Mezi ty druhé patří věk nebo dědičnost. Velmi dobře ale lze ovlivnit životní styl, stravu nebo pohyb.

Zázvor

V podobě zázvoru dostáváme skvělý zdroj přírodních antioxidantů. Ty jsou velmi účinné proti stárnutí. Má nejrůznější výhody, avšak skvěle působí zejména na stařecké skvrny. Ideální je vzít si čerstvý zázvor, nakrájet ho a skvrny s ním potírat, třeba i několikrát denně. Brzy byste měli vidět, že světlají.

Fíkové mléko

S bradavicemi se dobře popasujete s pomocí fíkového mléka. To totiž obsahuje prospěšné enzymy. Takže si vezměte fíkový list, následně ho rozřízněte a pochytejte šťávu, která z něj vytéká. Tuto šťávu je následně třeba aplikovat tam, kde se nachází bradavice. Stačí to dělat dvakrát denně, obvykle ráno a večer.

Foto: Shutterstock

Pampeliška

Na bradavice vám pomůže i něco tak obyčejného, jako je pampeliška. Tu najdeme prakticky všude a je opravdu zajímavé, jak dokáže být tento plevel nápomocný. Klíčový je stonek pampelišky, který je třeba rozříznout, zachytit vytékající šťávu a tu pak použít na problematické místo. To přitom nemusí být jen bradavice, ale třeba i černé tečky nebo skvrny.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.